Zaloguj się do systemu GPS Pod tym teleofnem zamówisz monitoring Tel.

MONITORING GPS FLOTY
flota, pojazdy, paliwo

Kontrola zużycia paliwa

Kontrola zużycia paliwa to jeden z aspektów, na które zwraca się niezwykle dużą uwagę zarówno w monitorowaniu pojazdów indywidualnych, jak i całych flot. Nasz monitoring umożliwiający precyzyjną kontrolę zużycia paliwa generuje dodatkowy zysk poprzez redukcję kosztów związanych z niewłaściwym użytkowaniem pojazdów oraz możliwość wyłapania kradzieży paliwa w samochodach firmowych.

Nasz system monitorowania pojazdów GPS SAT-DOG posiada funkcję kontroli zużycia paliwa opierającą się na pomiarze analogowym fabrycznym czujnikiem paliwa w baku. Jest to zadowalające rozwiązanie dla pojazdów osobowych oraz dostawczych do 200 litrów pojemności baku. W przypadku pojazdów ciężarowych i maszyn budowlanych zaleca się montaż przepływomierza albo sondy pomiarowej. Nasz system do kontroli zużycia paliwa największą dokładność otrzymuje przez odczyt informacji z szyny CAN, o ile jest ona dostępna w pojeździe.

Na życzenie naszych klientów zajmujemy się montażem sond firmy aplisens, posiadających homologację ministerstwa transportu. Przedstawione sondy są niezwykle przydatne przy kontroli zużycia paliwa, gdyż znacząco podnoszą jakość danych naszego monitoringu przez internet.

Kontrola paliwa w przypadku samochodów ciężarowych o dużych zbiornikach może przełożyć się na procentowe różnice w dokładności odczytu na dziesiątki lub setki litrów paliwa w miesiącu, czy nawet dniach, znajdujących się poza kontrolą.

Monitoring zużycia paliwa w baku

Monitoring zużycia paliwaZamontowane urządzenie odczytuje poziom paliwa poprzez jego pomiar z pływaka ustroju pomiarowego znajdującego się w baku pojazdu. Ustrój posiada klasę 10 oznaczającą dokładność na poziomie 10% objętości baku i bardziej traktowany jest jako wskaźnik aniżeli miernik. Monitoring paliwa w baku prowadzona jest tylko przy włączonej stacyjce pojazdu.

Precyzyjna kontrola zużycia paliwa GPS

Kontrola zużycia paliwa GPSW przypadku włączenia stacyjki pojazdu terminal SAT-DOG rejestruje poziom paliwa, umożliwiając jego pomiar z początku i końca trasy, na bieżąco, jak i sumarycznie na początek oraz koniec dnia. Ponadto nasz system kontroli zużycia paliwa GPS w raporcie dziennym Tras pojazdu oraz w miesięcznym Raporcie Pracy pojazdu prezentuje średnie zużycie paliwa obliczone na podstawie przebytego dystansu i zmierzonego zużycia.

Monitoring zużycia paliwa jest również systemem ukazującym rozliczenie paliwa w każdym dniu poprzez określenie jego stanów początkowych i końcowych. Dane znajdują się w raporcie karty pracy wraz z informacją o średnim spalaniu, zużyciu, tankowaniu, ubytkach paliwa, a także prywatnego zużycia paliwa, w sytuacji, gdy pojazd wykorzystywany jest nie tylko do celów firmowych.

Ubytki paliwa – kontrola i alerty

Kontrola ubytków paliwaProgram SAT-DOG rejestruje sytuacje, w których poziom paliwa po włączeniu stacyjki jest niższy, aniżeli przed jej ostatnim wyłączeniem (różnica przekracza ok. 12% baku), oznaczając je jako ubytki paliwa.

Wizualizacja kontroli poziomu paliwa

Kontrola zużycia paliwaDane zapisane przez funkcję kontroli poziomu paliwa w naszym systemie GPS SAT-DOG można wizualizować na przejrzystych wykresach. Dzienne zużycie paliwa, średnie spalanie, przebieg, czy czas pracy w przedstawiony na wykresie umożliwi natychmiastowe wychwycenie nieprawidłowości. Nie stanowi również problemu dokładne wskazanie na mapie odcinka trasy, na którym wykryto nieprawidłowości związane z poziomem paliwa, a także czas ich wystąpienia.